Header background
TRAWNIKI Z ROLKI / GREEN GRASS

Blog

12 - 01 - 2022

Trawnik z rolki czy warto kupić?

No i mamy Nowy Rok! Ruszamy zatem z nowymi artykułami na blogu! Nowe ciekawostki, nowe informacje i nowe plany! Dla wielu z nas "nowe plany" to często budowa wymarzonego domu. Mamy projekt domu i projekt ogrodu i co dalej?

Dowiedz się więcej →
10 - 12 - 2021

Różne style ogrodów

Ogród to wizytówka domu, która wyraża charakter i gusta jego właścicieli. Styl ogrodu powinien być spójny z naszą osobowością, dlatego przed przystąpieniem do projektowania przestrzeni wokół domu dobrze jest poznać różne style ogrodowe.

Dowiedz się więcej →
02 - 12 - 2021

PROJEKTUJEMY OGRÓD

Poprzedni artykuł poświęciliśmy tematowi planowania ogrodu. Sugerowaliśmy, że projekt ogrodu powinien powstać w tym samym czasie co projekt domu, wówczas będzie stanowić całość dobrze zagospodarowanej przestrzeni.

Dowiedz się więcej →
24 - 11 - 2021

Budujesz dom - zaplanuj też ogród

Kiedy planujemy budowę domu często myślimy o tym jak będzie wyglądał. Jaki projekt wybrać, jakie zastosować materiały, jak go wykończyć. O ogrodzie i zieleni wokół domu myślimy na końcu - a to duży błąd!

Dowiedz się więcej →
17 - 11 - 2021

Choroby trawnika - a pora roku

Trawnik może chorować nie zależnie od pory roku. Także jesienią i zimą na trawniku mogą rozwijać się różne choroby, które powodują przede wszystkim zalegające liście, śnieg, ale też ciągłe zmiany temperatur.

Dowiedz się więcej →
09 - 11 - 2021

Trawniki z Rolki - Trochę historii

Pierwsza wzmianka dotycząca trawników sięga czasów średniowiecza, kiedy to mnisi otaczali trawą ogródki warzywne. Tworzyli w ten sposób ścieżki, które wydzielały stanowiska uprawne. Trawniki już większe i bardziej reprezentacyjne jako pierwsze powstawał w Anglii.

Dowiedz się więcej →
03 - 11 - 2021

Porządkowanie nawierzchni ogrodowych - chodniki, podjazdy, tarasy

Jeśli zadbaliśmy o trawnik, rabaty i grządki, czas uporządkować podjazdy, chodniki i tarasy. Systematyczne sprzątanie powierzchni betonowych jest równie istotne jak ładnie oczyszczony, wygrabiony i przystrzyżony trawnik.

Dowiedz się więcej →
27 - 10 - 2021

Konserwacja sprzętu przed zimą - kosiarki

Jesienią kiedy kończymy prace na zewnątrz, musimy zadbać o nasze sprzęty ogrodowe. Kosiarki wymagają szczególnej uwagi. Trzeba je oczyścić z błota, z resztek roślin i dobrze zakonserwować. Mają nam służyć na lata, dlatego warto poświęcić im trochę czasu.

Dowiedz się więcej →
21 - 10 - 2021

Jesienne porządki - liście na trawniku

Jesień w ogrodzie to bardzo intensywny czas dla ogrodników. Trzeba uporządkować teren i przygotować rośliny do zimy. Za to wiosną będziemy mieli mniej pracy.

Dowiedz się więcej →
13 - 10 - 2021

Jak przygotować trawnik przed nadejściem zimy

Koniec jesieni to czas kiedy rośliny, zaczynają przygotowywać się do snu zimowego. Kończy się faza wzrostu roślin, a zaczyna czas ich wegetacji. W naszej strefie klimatycznej w zależności od warunków pogodowych, czas ten przypada mniej więcej na koniec października, początek listopada. Trzeba wtedy zadbać o prawidłowe przygotowanie roślin do zimowego odpoczynku.

Dowiedz się więcej →
04 - 10 - 2021

Trawa z rolki czy trawnik z wysiewu

Ogród to przestrzeń, z aranżacją której często wstrzymujemy się aż do momentu zakończenia remontu domu. Większość z nas nie myśli o wcześniejszym wysiewie trawy czy sadzeniu krzewów ozdobnych, które w przyszłości zapewnią nam dozę prywatności. To prowadzi do sytuacji, w której wprowadzamy się do swojego wymarzonego domu, ze świadomością, że na piękny i zielony ogród przyjdzie nam jeszcze chwilę zaczekać. W poniższym artykule podpowiemy jak szybko założyć trawnik i odpowiemy na pytanie, czy lepsza będzie trawa z rolki czy trawnik z wysiewu?

Dowiedz się więcej →
21 - 09 - 2021

Grzyby kapeluszowe na trawniku - jak sobie radzić

Na pewno nie zbierać w celach spożywczych ????! Zdarza się, zwłaszcza kiedy jest ciepło i wilgotno ,czyli najczęściej wiosną, ale też jesienią, że na naszym trawniku pojawiają się grzyby kapeluszowe. Nie wygląda to zbyt estetycznie. Jak sobie z nimi radzić, wyjaśniamy poniżej.

Dowiedz się więcej →
15 - 09 - 2021

Aeracja i wertykulacja - różnice w zabiegach

Trawnik z rolki wymaga regularnej pielęgnacji, aby zachować zdrowy wygląd i dobrą kondycję. Zabiegi takie jak podlewanie, koszenie czy nawożenie to podstawowe czynności, które przychodzą nam na myśl jeśli chodzi o trawnik. Jednak nie możemy zapominać o dostarczeniu odpowiedniej ilości tlenu, składników pokarmowych, czy pozbyciu się obumarłych części roślin. Do tego celu wykorzystujemy dwa zabiegi czyli aerację i wertykulację.

Dowiedz się więcej →
07 - 09 - 2021

Zakładanie trawnika jesienią - 5 praktycznych porad

W poprzednim artykule pisaliśmy o zaletach montażu trawnika z rolki jesienią. Teraz zgłębiamy ten temat, aby zachęcić Państwa do podjęcia decyzji.

Dowiedz się więcej →
31 - 08 - 2021

Zakładanie trawnika z rolki jesienią

Jesień to optymalny czas na założenie nowego trawnika. Nie ma żadnych przeciwskazań, aby cieszyć się zielenią także późną jesienią. Często bowiem jest tak, zwłaszcza w ostatnich latach, że pogoda sprzyja wszelkim pracom ogrodowym do samej zimy.

Dowiedz się więcej →
Gospodarstwo Rolne
Roman Zimorodzki
Omulna 15
78-400 Szczecinek

Telefon: +48 666 858 552
Telefon: +48 737 651 150

NIP: 673-110-12-04
Regon: 302289780

e-mail: sprzedaz@green-grass.pl
UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES,

Aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.